ЗАНЯТТЯ: ПОЛІТИЧНЕ ЛІДЕРСТВО; ВИБОРИ; СОЦІАЛЬНІ КОМУНІКАЦІЇ.

6 квітня 2016 року в Головному корпусі (аудиторія 208) Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулося чергове заняття «Школи молодого політолога». На заняття завітали випускники міських шкіл і коледжів, курсанти Кам’янець-Подільського військового ліцею. Також активну участь у занятті взяли  студенти-політологи 2 і 3 курсів, які систематично долучаються до обговорення різноманітних питань  політичного життя, у т.ч. й України.

Цього разу  актуальною темою заняття стало «Політичне лідерство», репрезентоване викладачем кафедри кандидатом політичних наук, доцентом В.Маркітантовим. Учасники дізналися багато цікавого про історію політичного лідерства, його роль у сучасності  та значення відповідальності у прийнятті  рішень політичними лідерами. Заняття проходило у формі полілогу, у якому взяли участь постійні учасники «Школи» – керівник проекту, кандидат історичних наук, доцент Г. Вонсович і кандидат філософських наук В. Чабанов.  Також було запропоновано обговорити окремі аспекти висвітлюваних на занятті феноменів у форматі дискусії. Учасники активно долучились до обговорення.

Далі слухачі подолали психологічну перешкоду  – пройшли психологічний тест на виявлення лідерських якостей. Тестування проводила студентка ІІІ курсу спеціальності «Політологія» Пінкас Яна. Традиційною стала «вікторина» з тематики політичного лідерства, яку провели студенти-політологи ІІ курсу – І.Зарічний, І.Кирилюк, Р.Шевчук. Така форма інтер-активної ігрової взаємодії викликала пожвавлення та неабиякий інтерес у молодих людей. Наприкінці заняття відбулось вільне обговорення у формі запитань і відповідей.

20 квітня 2016 року відбулось чергове засідання «Школи молодого політолога».

Цього разу майстер-клас проводив кандидат соціологічних наук, доцент кафедри політології та соціології О.В.Рибщун. Слухачі «Школи» поступово, від заняття до заняття, розширюють свій політичний світогляд і кожна наступна зустріч привносить щось якісно нове в усвідомлення ними політичних процесів. І от цього заняття ми поступово підійшли до розгляду особливо актуальної теми, яка активно обговорюється в українському суспільстві, – «Вибори». Викладач запропонував ознайомитись із цією проблематикою, підготувавши мультимедійну презентацію; виборча проблематика була різнобічно розглянута в контексті політичного вибору в  реально демократичному суспільстві. Особливо детально викладач зупинився на розгляді українського виборчого законодавства.

Вже традиційно робота вийшла у формі дискусійної взаємодії, до розгляду слухачів було запропоновано багато наочних прикладів виборчих, законодавчих і практичних конфліктів. Для кращого усвідомлення «школярами» виборчого процесу також пропонувалися багато задач з тематики виборів, які усі спільно прагнули розв’язувати.

Тому обговорення вийшло цікавим, динамічним, дискусійним. Усі учасники по закінченню висловили бажання й надалі продовжувати обговорювати тему виборів й відвідувати «Школу молодого політолога». До речі, наступне засідання відбудеться 27 квітня 2016 року у аудиторії 208. Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до дискусійного діалогу щодо актуальних проблем сучасної політики!

27 квітня 2016 року відбулось чергове заняття «Школи молодого політолога».

Майстер-клас цього разу проводила кандидат соціологічних наук, доцент кафедри Т.В. Білецька. Слухачі «Школи» протягом усіх попередніх занять розширювали свій політичний кругозір, знайомлячись із актуальною проблематикою світу політичного. Цього разу куратором засідання було запропоновано ознайомитись із актуальною темою – «Соціальні комунікації», обізнаність у якій допоможе кожному, а політологу особливо, налагоджувати соціальну взаємодію у суспільстві. Наводячи яскраві приклади із життєдіяльності відомих й успішних людей, викладач ознайомила слухачів із основами успішної комунікації у суспільстві. Студенти-політологи провели тест щодо рівня комунікативної взаємодії у «школярів», за результатами якого кожен оцінив свою соціальну активність.

Загалом обговорення вийшло цікавим, динамічним, дискусійним. Крім того, у заключній частині було організовано й проведено брейн-ринг серед учасників, які поділились на дві команди.

За підсумками зустрічі можна стверджувати, що навіть за такий невеликий строк роботи «Школи молодого політолога» рівень активності учасників й знань у сфері політики суттєво зріс. На наше переконання, завершуючи «Школу» у цьому навчальному році, ми обов’язково продовжимо її активну роботу вже восени.

Усі учасники, по закінченні заняття, подякували лекторам і висловили щире бажання й надалі працювати й поповнювати знання з актуальних проблем політики  у форматі «Школи молодого політолога» й на наступні сезони.

060420162249 060420162244 060420162243 060420162242 060420162238

Поділитись в соціальних мережах