ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА СЕРЕД СТАРШОКЛАСНИКІВ

15 лютого 2017 року в рамках проведення профорієнтаційної роботи з майбутніми абітурієнтами та з метою налагодження співпраці із загальноосвітніми навчальними закладами Чернівецької області Бесарабчук Геннадій Володимирович, заступник відповідального секретаря приймальної комісії, старший викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання, Остапенко Валентина Іванівна, старший викладач кафедри англійської мови та Чабанов Василь Григорович, кандидат філософських наук, викладач кафедри політології та соціології відвідали загальноосвітні школи та навчально-виховні комплекси Кельменецького та Хотинського районів Чернівецької області, зокрема Кельменецький ліцей, Лівинецька ЗОШ I-III ступенів, Хотинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, Хотинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5, Хотинська гімназія та інші.

Під час проведених зустрічей з учнями та педагогічними колективами загальноосвітніх навчальних закладів було проінформовано про сучасні особливості вступу до університету, ознайомлено з новими спеціальностями, спеціалізаціями (освітніми програмами), повідомлено про спектр освітніх послуг, які надає Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, запрошено до участі в Днях відкритих дверей та до участі в пробному ЗНО на базі університету, олімпіадах з фахових предметів, які заявлені на вступ тощо.

З метою охоплення максимальної кількості майбутніх абітурієнтів та вчителів шкіл делегація від університету провела профорієнтаційну роботу під час змагань районної спартакіади серед школярів Кельменецького району з волейболу, які проходили на базі Кельменецької дитячої юнацької спортивної школи. На змаганнях були представлені більше 70 учнів старших класів шкіл району, зокрема з Перковецького навчально-виховного комплексу “Загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад”, Івановецької середньої ЗОШ І-ІІІ ступенів, Лівинецька ЗОШ I-III ступенів, а також учні загальноосвітніх навчальних закладів сіл: Комарів, Дністрівка, Ленківці, Нелипівці, Росошани, смт Кельменці.

Від університету учням, вчителям та дирекції навчальних закладів було роздано інформаційні матеріали: «Довідник абітурієнта-2017», інформаційні листи, книги про університет, буклети, рекламна продукція, які надають можливість детальніше познайомитись з університетом та обміркувати разом із батьками вибір майбутньої професії.
Варто відмітити, що багато вчителів відвіданих шкіл є випускниками нашого університету. Під час зустрічей вони з гордістю та вдячністю згадували роки навчання в нашому виші та рекомендували випускникам здійснити свій вибір на його користь.
Особливу увагу під час зустрічей з випускниками шкіл представники делегації звернули на правила прийому до Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка в 2017 році. Також було презентовано особливості організації студентського життя: умови проживання у студентських гуртожитках, студентське дозвілля та студентське самоврядування, участь в археологічних, спортивних та наукових заходах, міжнародну співпрацю університету, доступність інфраструктури, необхідної для навчання й проживання студентів та розташування корпусів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Сучасній українській молоді – випускникам загальноосвітніх шкіл, спеціалізованих ліцеїв, технікумів, коледжів вибір майбутнього вузу здійснити на перший погляд досить легко, зважаючи на велику варіативність освітніх послуг, що пропонуються державними і приватними вищими навчальними закладами. Водночас, прагматизм і раціональність молодих людей формує у них бажання обрати навчальний заклад, що користується високим авторитетом, професіоналізмом, володіє достатньою матеріальною-технічною базою і відповідними до сучасних стандартів умовами навчання. Таким є наш, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.

14 березня 2017 р. з метою профорієнтації викладачі факультету іноземної філології (завідувач кафедри німецької мови Казимір В. О. і викладач кафедри німецької мови Федорів М. І.) та історичного факультету (заступник декана історичного факультету з виховної та профорієнтаційної роботи, доцент кафедри політології і соціології Білецька Т. В.) відвідали сім шкіл Ярмолинецького району. Зокрема, Ярмолинецький НВК, в якому два одинадцяті класи (профільного і загального спрямування), Ярмолинецький технологічний ліцей (профільний клас і клас дітей із різних сільських шкіл), Ярмолинецька ЗОШ № 2, Соколівська ЗОШ, Солобківська ЗОШ, ЗОШ станції Дунаївці, Шатавська ЗОШ.

Відрадно, що адміністрація усіх шкіл активно співпрацювала із нами, було надано можливість поспілкуватися із учнями випускних класів, надати їм інформацію про університет загалом, факультети і спеціальності та специфіку цьогорічної вступної компанії.

Усі ми усвідомлюємо, що запорукою успішного функціонування вузу у майбутньому і наявності у ньому достатнього контингенту студентів є співпраця і активна робота популяризації спеціальності кожного викладача нашого університету. Тож закликаємо усіх долучатися до профорієнтаційних заходів.

заступник декана історичного факультету

з виховної та профорієнтаційної роботи,

доцент кафедри політології і соціології

Білецька Т. В.